Wifi

 

EET

  Podle zákona o evidenci tržeb
  je prodávající povinen vystavit
  kupujícímu účtenku.
  Zároveň je povinen zaevidovat
  přijatou tržbu u správce daně online;
  v případě technického výpadku
  pak nejpozději do 48 hodin.

 

IMG 13959Jedinečný komplex jedenácti kupeckých domů ze 14. století zvaný ŠPALÍČEK, je dominantou náměstí Krále Jiřího z Poděbrad v samotném historickém centru města CHEBU a také jeden z hlavních symbolů dobové chebské architektury. Částečně hrázděné domky se začaly stavět už ve 13. století pro potřeby chebských kupců na místě tehdejších kramářských bud a masných krámů. Celý komplex byl však dokončen až v 15. století. Špalíček dnes tvoří dva bloky tří až čtyř patrových domů, rozdělených uzoučkou Kramářskou uličkou, širokou pouhých 160 cm. Ulička je volně přístupná a pokud nemáte potíže ve stísněných prostorách, projdete jí za pár sekund. Špalíček byl v dobách svého vzniku a je i dnes miniaturním obchodním centrem, kde nechybí pověstná a stejnojmenná kavárna a restaurace.

IMG 33955Současný nájemce pan Roman Hynek zde obsluhuje své hosty od roku 2009. Původně kavárna, dnes spíše restaurant je hojně navštěvován tuzemskou i zahraniční turistickou klientelou ale i místní občané sem rádi zajdou na něco dobrého na zub. Příjemné posezení ve starobylém domě spolu s ochotnou obsluhou jsou zárukou příjemně stráveného času. Interiér restaurace nabízí posezení na venkovní terase, v nekuřáckém i kuřáckém salonku restaurace a u baru. Celou restauraci i jednotlivé salonky zvlášť lze pronajmout pro soukromé i firemní akce či večírky. Chloubou restaurace je kromě umístění na hlavním historickém chebském náměstí její vyhlášená dobrá kuchyně. 

Kuchaři ze ŠPALÍČKU nabízejí kromě nezbytných vepřových a kuřecích pochoutek zvěřinové i hovězí speciality nebo třeba argentinskou roštěnou. Vyhlášenou dobrotou, na kterou denně chodí místní zákazníci je kachna na medu. Ani milovníci bezmasé kuchyně nepřijdou zkrátka. Pro sladké finále restaurace nabízí 12 druhů kávy a domácí moučníky, zmrzliny a ovocné i zmrzlinové poháry. Žízeň uhasíte kvasnicovým, světlým i polotmavým pivem STAROPRAMEN či širokým výběrem vín i nealko nápojů.

 interiér 1. patro